Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos

Susigrąžinkite mokesčius!

Išmokos vaikams

 Išmoka  Išmokos dydis EUR (per mėnesį)  Vaiko amžius
 KINDERGELD (Vaiko pinigai)  192 – 223 EUR  Nuo 0 – 25 metų

Jei vienas iš tėvų dirba (dirbo) Vokietijoje, o kitas su vaiku gyvena EEE šalyje, vaikui gali priklausyti išmoka Kindergeld. Jeigu esate ne iš EEE šalies, papildomai turite pateikti dokumentą, suteikiantį Jums teisę gyventi Vokietijoje.

Kindergeld (Vaiko pinigai) priklauso vaikams iki kol jiems sueina 25 metai (jeigu vaikas mokosi ir niekur nedirba). Vaikų pinigų tikslas yra padėti padengti išlaidas vaikus auginantiems tėvams.

Išmokos dydis: jeigu turite vieną arba du vaikus, kiekvienam vaikui priklauso iki 219 EUR per mėnesį, trečiam vaikui priklauso iki 225 EUR per mėnesį, ketvirtam vaikui - iki 250 EUR per mėnesį.

Senaties terminas: nuo 2018-01-01 pagal naują Vokietijos įstatymą, išmokos už vaikus gali būti sugrąžintos už 6 praėjusius ir einamąjį mėnesį.

Paslaugos kaina: 150 EUR (PVM įskaičiuotas), jei buvo atlikta Kindergeld vaikų pašalpų suteikimo paslauga Vokietijoje; jei paslauga suteikiama dviems ar daugiau vaikų, taikomas 96 EUR (PVM įskaičiuotas) mokestis už kiekvieną papildomą vaiką; 50 EUR (PVM įskaičiuotas), jei buvo atlikta pašalpos atnaujinimo paslauga.

SVARBU: Nuo 2020.01.01 Lietuvoje skiriamos 60 Eur išmokos už vaikus. Jeigu Lietuvoje kartu su vaiku gyvena ir dirba nors vienas iš tėvų, tuomet galima gauti išmokos iš Vokietijos ir Lietuvos skirtumą (Vokietijos išmoka minus Lietuvos išmoka = gaunamos išmokos dydis).

REIKALINGI DOKUMENTAI

Dokumentai iš darbdavio:
•    Forma iš darbdavio Lohnsteuerbescheinigung arba paskutiniai 6 algalapiai. Jeigu jūs neturite nei vieno iš dokumentų mes galime suteikti paieškos paslaugą ir gauti juos iš darbdavio;
•    Pažyma iš darbdavio, kurią turi užpildyti darbdavys - Arbeitgeberbescheinigung;
•    Darbo sutartis Vokietijoje – Arbeitsvertrag. Pastaba: jeigu jos neturite vaiko pinigų gavimo procesas gali trukti ilgiau;

Dokumentai iš Vokietijos institucijų:
•    Gyvenamosios vietos Vokietijoje registracijos/išsiregistravimo dokumentai - Anmeldung/Abmeldung. Jeigu jūs neturite šių dokumentų mums reikės jūsų pilno adreso Vokietijoje ir nuomos sutarties kopijos arba dokumento iš darbdavio patvirtinančio jūsų gyvenamosios vietos adresą Vokietijoje;

Jūsų asmeniniai dokumentai:
•    Nuomos sutarties Vokietijoje kopiją – Mietvertrag arba dokumento iš darbdavio patvirtinančio jūsų gyvenamosios vietos adresą Vokietijoje. Pastaba: jeigu jos neturite vaiko pinigų gavimo procesas gali trukti ilgiau;
•    Abiejų tėvų pasų kopijos arba tapatybės kortelių kopijas;
•    Santuokos liudijimo kopija (Išversta, patvirtinta vertimų biure);
•    Vaiko (-ų) gimimo liudijimo (-ų) kopija (Išversta (-os), patvirtinta (-os) vertimų biure);
•    Vaiko (-ų) paso (-ų) kopija (-os) (jei yra);
•    Jeigu vaikui yra 18-25 m., reikalinga pažyma iš mokyklos/universiteto (Išversta, patvirtinta vertimų biure).

PASTABA: Jeigu Jūs neturite pažymos Arbeitgeberbescheinigung, mes galime siųsti užklausą darbdaviui ir ją gauti. Visus kitus dokumentus Jūs turite pateikti patys. Arbeitgeberbescheinigung pažymos išieškojimas kainuoja 20 Eur (už pažymą iš kiekvieno darbdavio).

D.U.K


NAUDINGA INFORMACIJA:

Jei nustosite dirbti Vokietijoje, turite patys pranešti Šeimos kasoms (Familienkasse) apie tai, nes nebedirbant Jūs nebepretenduojate gauti vaikų išmokų. Jei jūs nebedirbsite Vokietijoje ir vis tiek gausite išmokas už vaikus, po tam tikro laiko Šeimos kasos gali paskaičiuoti skolą.

Jei pagal senaties terminą jums priklauso išmoka (-os) už praeitus mėnesius, pilna išmoka bus pervesta vienu metu, po to kai Šeimos kasos patvirtins, kad jūs atitinkate reikalavimus išmokai (-oms) gauti.

Ar jūs pretenduojate gauti išmokas iš Vokietijos svarsto Šeimos kasos. RT Tax įmonė nėra atsakinga už svarstymo laiką, rezultatą ar jums paskirtų išmokos (-ų) dydį.

Neradai atsakymo? Klausk čia:

Jūs galite užduoti klausimą, tiesiog užpildykite mini formą esančią žemiau. Stengsimės atsakyti kaip galima greičiau. Ačiū!


Siųsti
  2020-06-16 10:55:17
Eligija

Kiek priklauso gauti pinigu už viena vaika?Vaiko tevas dirba vokietijoje. As gyvenu su vaiku lietuvoje,esu bedarbe.


Rūta

Sveiki, jeigu turite vieną arba du vaikus, kiekvienam vaikui priklauso iki 204 EUR per mėnesį, trečiam vaikui priklauso iki 210 EUR per mėnesį, ketvirtam vaikui – iki 235 EUR per mėnesį. Ar jūs pretenduojate gauti išmokas iš Vokietijos svarsto Šeimos kasos. RT Tax įmonė nėra atsakinga už svarstymo laiką, rezultatą ar jums paskirtų išmokos (-ų) dydį.

  2020-05-15 21:54:34
Afnė

Laba diena, norėjau pasiteirauti, ar galima gauti vaiko išmoką jei tėvai išsiskyrę? T.y. vaiko gyvenamoji vieta pagal teismo sprendimą priskirta su mama Lietuvoje, vaiko tėvas dirba ir gyvena Vokietijoje. Ačiū už atsakymą.


Rūta

Sveiki, taip, išmoką gauti galite, tačiau kreiptis turi tas iš tėvų, kuris dirba Vokietijoje, jūsų atveju - kreiptis turi jūsų buvęs vyras, jis turi registruotis, pildyti mūsų registracijos formą ir pateikti dokumentus. Tuo tarpu išmoka bus mokama tam iš tėvų, su kuriuo auga vaikas, jūsų atveju - jums :)

  2020-01-08 11:02:28
Vytautas

Jeigu aš dirbu ir esu registruotas Vokietijoje, o vaikas su mama gyvena Lietuvoje ar galiu gauti Kindergeld Vokietijoje?


Rūta

Taip, išmokas gauti galite.

  2020-01-07 22:18:44
Rita

Sveiki,vyras dirbdamas Vokietijoj susitvarkė vaiko pinigus,pradėjo gauti po 204e.už vaiką.Aš gyvenu LT ir gaunu po 50e.,ar man reikia čia nutraukti vaiko pinigus?,nes visur rašo,kad Vokietija išmoka tik skirtumą,atminusavę Lietuvos pinigus.Vieni sako taip,kiti kitaip,ir ką toliau daryti,niekas nepaaiškino,gal galit padėti?ačiū


Rūta

Sveiki, vaiko pinigų Lietuvoje nutraukti nereikia, tiesiog reikia informuoti Vokietijos šeimos kasas, kad jie sumažintų savo išmokas, nes iš Vokeitijos jūs turite gauti išmokų skirtumą. Tai galite padaryti išsiimdama e401/e411 formą Lietuvoje ir ją turite nusiųsti į Vokeitijos šeimos kasas. E401/411 formas išduoda socialinės paramos skyrius.

1