Paprastas būdas susigrąžinti mokesčius!

Registruokitės jau dabar, užtruksite tik kelias minutes

Specialistai prognozuoja naują emigracijos bangą

 

Viena iš didžiausių Lietuvoje mokesčių grąžinimu užsiimanti įmonė „RT Tax“ 2010 m. prognozuoja dar vieną emigracijos bangą. Bendrovės specialistai teigia, kad šiuo metu be darbo likę Lietuvos gyventojai plūstels į Vakarų Europą, vos tik ten pagerės ekonominė situacija.

„Pastaruoju metu jaučiame didelį susidomėjimą mokesčių grąžinimu. Lyginant su praeitų metų pirmuoju pusmečiu, šiemet 30 proc. išaugo skaičius žmonių besiregistruojančių mokesčių susigražinimui dar prieš išvykstant darbuotis svetur“, - sako mokesčių gražinimo bendrovės „RT Tax“ direktorius Žydrūnas Janušauskas.

Kitas rodiklis, rodantis, kad išaugo norinčių emigruoti skaičius - padaugėjo klientų, kurie kreipiasi dėl mokesčių permokos užsienio valstybėje sugražinimo vien tik tam, kad vėl galėtų išvykti dirbti į užsienį.

Kadangi vidutinė grąžinamų mokesčių suma yra apie 1200 litų, tai šiek tiek pridėjus jau galima vėl bandyti ieškoti darbo užsienyje padedant įdarbinimo agentūroms ar savarankiškai.

„Tendencija labai aiški. Lietuvoje dabar yra labai daug žmonių, kurie neteko darbo ir artimiausiu metu neturės galimybių jo susirasti. Kadangi senųjų ES valstybių ekonomika atsigaus greičiau nei naujokių Rytų Europoje, šie žmonės masiškai patrauks dirbti į Vakarus. Tikėtina, kad naujoji emigracijos banga prasidės jau kitais metais ir gali būti didesnė nei kilusi iš karto po įstojimo į ES“, - prognozuoja jau dešimtmetį su užsienyje uždarbiavusiais lietuviais dirbančios įmonės vadovas.

Pasak jo, didelė dalis žmonių, besikreipiančių į bendrovę, yra patekę į nepavydėtiną padėtį - jų pajamų nebeužtenka paskoloms grąžinti, todėl dauguma pasiryžę imtis bet kokio darbo. Iš Lietuvos jie dar neišvykę tik todėl, kad ir užsienyje šiuo metu susirasti darbą yra nelengva.

Lietuvos darbo biržos duomenimis nuo 2008 m. birželio iki 2009 m. birželio bedarbių skaičius išaugo nuo 3 iki 9 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų (193 tūkst. žmonių). 2008 m. sausį-gruodį emigraciją deklaravo daugiau kaip 17 tūkst. žmonių. 2007 m. iš Lietuvos išvyko beveik 14 tūkst. gyventojų. Manoma, kad oficiali statistika neatspindi tikrosios situacijos, o išvykusiųjų gali būti 2-3 kartus daugiau.

 

Šaltinis: kaunodiena.lt 2009-06-30

Atgal
Į viršų