Paprastas būdas susigrąžinti mokesčius!

Registruokitės jau dabar, užtruksite tik kelias minutes

Įbauginti lietuviai užsienio valstybėms palieka milijonus

Mokesčių specialistai teigia, kad dėl informacijos trūkumo užsienyje laikinai uždarbiaujantys Lietuvos piliečiai kasmet praranda vidutiniškai apie 16 mln. litų permokėtų pajamų mokesčių.

„Pagrindinis veiksmas, kurį žmonės turėtų atlikti, tai pateikti mokestines deklaracijas kiekvienais metais. Priklausomai nuo šalies, kurioje dirbo, deklaracijos gali būti pateikiamos elektronine forma arba paprastu laišku“, – teigė „RT Tax Lietuva“ vadovas Vaidas Paknys.

Jungtinėje Karalystėje mokestiniai metai baigiasi ne tą pačią dieną kaip ir kalendoriniai. Ten mokestiniai metai baigiasi balandžio 5 d., o ne gruodžio 30 d. ar 31 d. Vokietijoje, Norvegijoje ar Nyderlanduose mokestiniai metai baigiasi kartu su kalendoriniais.

Visose šalyse deklaracijos pateikimui yra skirta pusę metų.

Didžiausią dėmesį deklaracijoms turi teikti Jungtinėje Karalystėje dirbantys laisvai samdomi žmonės. Būtent šiai darbuotojų grupei baudos už nepateiktas deklaracijas yra griežčiausios.

„Mūsų klientas, kuris kreipėsi į mus, norėdamas susigrąžinti mokesčius, galiausiai liko nemaloniai nustebintas. Jo susikaupusi skola – 65 tūkst. per paskutinius ketverius metus“, – pavyzdį pateikė pašnekovas.

Kalbant apie Nyderlandus, dažnai žmonės kreipiasi dėl įvairiausių socialinių išmokų, tačiau savo išvykimo jie nedeklaruoja.

„Kai agentūra sužino, kad jūs išvykote iš šalies, socialinės išmokos yra skaičiuojamos kaip skola“, – teigė V. Paknys.

„Pirmiausia reiktų elgtis taip, kad būtų užbėgta įvykiams už akių. Dauguma lietuvių užsienyje dirba paprastus darbus ir gana neilgai, tad tai yra gana paprasta procedūra – pateikti deklaraciją. Jeigu jau gavote baudą, žinokite, kad vieno vaisto nuo to nėra. Dažnai būna, kad mokesčių inspekcija iš pradžių apsiriboja vien tik perspėjimu, o paskui baudą atskaičiuoja iš tolimesnių mokėjimų. Viskas priklauso nuo mokesčių inspekcijos ir kokioje šalyje tai vyko“, – patarimus dalijo pašnekovas.

Tūkstančiai lietuvių kasmet kreipiasi į mokesčius susigrąžinti padedančias įmones, tačiau, pašnekovo teigimu, didelė dalis mokesčių yra nesusigrąžinama.

„2012 m., mūsų skaičiavimais, apie 16 mln. litų buvo palikta užsienio valstybėse ir nesusigrąžinta. Nors tai gana paprasta procedūra, galioja labai daug mitų, kodėl to negalima daryti, žmonės jaučiasi lyg apgaudinėjantys mokesčių inspekciją, paskui bijo jos“, – teigė V.Paknys.

www.15min.lt 2013.12.04

Atgal
Į viršų